Rozhovor s hlavním trenérem o novinkách v programu LM HOCKEY TRAINER

Nezadržitelným tempem finušuje sezóna 2014/2015, ale zároveň vrcholí přípravy na velký letní kemp v Blansku. Vzhledem k tomu, že LM HOCKEY Trainer přichází s řadou nových informací především pro rodiče, rozhodli jsme se vše zveřejnit a zeptat se hlavního trenéra LUKÁŠE MAJERA, který již v této době rozeslal všem rodičům hráčů LM Hockey informační emaily. S hlavním trenérem jsme rozebrali minulou sezónu, ale zároveň se zaměřili na tu následující a odhalili spoustu novinek v tréninkovém programu. 

 

Pane trenére, sezóna 2014/2015 je i pro LM HOCKEY TRAINER u konce. Mohl byste ji zhodnotit Vaším pohledem a shrnout co se vašemu týmu za rok povedlo?

Pokud pomineme velký letní kemp v Blansku, tak díky poptávce rodičů i o malém kempy, se nám povedlo zorganizovat 4 jednodenní akce v průběhu sezóny. Můj program během sezóny byl letos díky práci v klubu extrémně náročný, takže najít volný termín, kdy budou moci trenéři, i hráči bylo těžké. Nakonec jsme absolvovali dva mini-kemp na ZS Blansko, a nyní v měsíci dubnu, dva víkendy po sobě na zimním stadionu v Rosicích. Zpravidla jsme na tyto jednodenní kempy vítaly kolem 18 hráčů + brankáře, na posledním mini-kempu v Rosicích pak bylo 21 hráčů a 4 brankáři. Mimo tyto jednodenní kempy jsem po celou sezónu pracoval se skupinkou hráčů individuálně, což považuji za obrovský úspěch, že jsme tréninky udrželi celou sezónu a především jsem byl nadšený ze zájmu hráčů a jejich rodičů. Poslední akcí, kterou zbývá zmínit, je silvestrovský turnaj v Třemošné, kde se nám povedlo kvalitní turnaj vyhrát.

 

 Pokud si dobře pamatuji, když jsme na těchto stránkách dělali první ohlédnutí za kempem, tyto sezónní aktivity nebyly zvykem. Čím to, že jste se najednou pustili i do pořádání malých akcí?

Naším hnacím motorem je především zájem ze strany rodičů. To bylo hlavním důvodem k tomu, že jsem se rozhodl, že hráčům budeme pomáhat po celou sezónu. Za sezónu se protočilo na kempech LM HOCKEY Trainer 52 hráčů, pokud se nebavím o velkém letním kempu, což je pro nás výborné číslo. Tou nejlepší vizitkou je však to, že se k nám hráči vracejí a jezdí opakovaně a navíc přibývají další noví a noví, což nás zase motivuje dopředu.

 

V kalendáři akcí jsme mohli vidět kempy zaměřené na bruslení, vedení kotouče, herní činnosti či „game and work.“ Jak jste rozvíjeli tréninkový plán LM HOCKEY TRAINER, byly zařazeny nějaké novinky?

Myslím si, že to nejde takto říct, že byla zařazena ta a ta novinka, nebo ten a ten nový prvek. Pokud chcete být v hokeji úspěšní, musíte dennodenně sledovat trendy, které v celosvětovém hokeji jsou. V tréninku se každým dnem objevují nová cvičení a prvky. Logicky, že i my rozvíjíme tréninky náš tréninkový program. Pokud dám příklad, tak na posledním mini-kempu v Rosicích jsme měli na ledě obrovské kvantum pomůcek, pro hráče často nových, aby trénink techniky hole byl pro ně komplexní po všech stránkách, což třeba v některých klubech není až tak běžné.  

 

Co se týče trenérského týmu LM HOCKEY TRAINER, tak bylo k vidění pár nových tváří. Můžete prozradit, jak to s trenéry vypadá už i směrem k letnímu kempu v Blansku?

Trenérský tým se také rozrůstá, při výběru sázím především na charakter trenérů a chuť pracovat. Zatím posledním nováčkem je Stanislav Škorík, bývalý útočník Kadaně, slovenského Zvolena a v neposlední řadě mistry juniorské extraligy s Chomutovem. Na gólmany dostává stále větší prostor Tomáš Motálek, brankář Karviné ve 2. lize ČR. Na velký letní kemp využijeme služeb Jakuba Sikoru, kondičního trenéra, který bude mít na starost z velké části kompletní off-ice na celém kempu. Dále obrovský kus práce odvádí na našich akcích Milan Florýk, se kterým jsme byli mimo jiné na vítězném turnaji v Třemošné, a nesmím zapomenout ani na asistenty Adama Winda, Radka Nevřelu a srdce našeho realizačního týmu, Jaru Jelínka.  

Je vidět, že „tu káru“ tlačíte stále více a více nahoru. Pojďme ke kempu v Blansku, který se uskuteční v termínu 30.7.2015 – 2.8.2015. Jak to vypadá s obsazením hráčů?

V prvé řadě chci říct, že máme o kemp velký zájem, proto už nyní vím, že na 100% nedokážeme vyhovět všem, kteří mají zájem na tuto hlavní akci jet. Počet hráčů je omezen, především věkově. Proto budu s každým hráčem, respektive rodičem situaci řešit individuálně. Bohužel se to odvíjí od mé pozici v klubové příslušnosti, kdy zatím nevím, kde budu pro klubovou sezónu 2015/2016 působit.

 

Již strašně dlouho jsem si pohrával s myšlenkou dvou termínu kempů, ale zatím nejsem toto schopen potvrdit. Zatím je tedy vypsán hlavní kemp pro ročníky 2000-2005, s tím, že okrajově bereme i 2006. Nechci totiž spojovat trénink 06/07, kde je prioritní bruslení, s tréninkem hráčů 02/03, kterých máme strašně moc. Nechci abychom kemp jeli na kvantitu, ale na kvalitu, proto budu pevně doufat, že rodiče především mladších hráčů tuto situaci pochopí. Kemp připravuji strašně dlouho a nechci na něm mít výkonnostní propady, které pak eliminuje trénink, jak starších tak mladších.

 

Jaké tedy vidíte řešení?

Hlavní kemp naplníme těmi spíše staršími hráči, s tím, že o víkend později, 8.-9.8.2015, bychom uskutečnili ještě jeden kemp pro tyto mladší hráče. Když rodiče k nám na kemp hráče přihlásí, okamžitě na sebe vytvářím závazek, že jim chceme předat maximální 120% naší práce. Pokud bychom měli na hlavním kempu i ty menší hráče, museli bychom neustále upravovat tréninkový cyklus, což se dá, ale my jsme dnes v situaci, kdy chceme od hráčů maximum a kemp zase posunout dopředu.

 

Rodiče hráčů r. 2006/2007/potažmo2008 se tedy mají zachovat jak?

Jak již jsem řekl, s každým rodičem budu řešit přes email individuálně, nicméně to vidím tak, že pro tyhle hráče bude stanoven termín kempu na víkend 8.-9.srpna 2015, s tím, že definitivně to potvrdím do 14 dnů. Ale ještě jednou opakuji, budeme dělat maximum, abychom vyhověli co nejvíce zájemců.  

 

A poslední otázka, co tedy chystáte na kemp do Blanska, jaké vychytávky a novinky v tréninkovém programu?

Jak již jsem zmínil, v prvé řadě rozšiřujeme trenérský tým, s čímž je spojeno i to, že využijeme služeb kondičního trenéra Jakuba Sikoru, pro kterého je off-ice každodenní prací. Jakub bude mít na starosti většinu suché části. V tréninku na ledě budou mít hráči v jeden den 3 ledy, což je oproti minulým ročníkům novinkou. Pokud budeme mít na kempu v hojném počtu ročníky 2000-2002 tyto hráče pak čeká krátký suchý trénink v brzkých ranních hodinách ještě před snídaní. Zamření tréninku na ledě pak budou komplexně hokejové dovednosti se základem v bruslení a hře na malém prostoru. Další obrovskou výhodou je to, že již nebudeme nikam cestovat za ubytováním a bydlíme přímo na zimním stadionu, což nám pomůže v regeneraci v náročném programu.   

Hokej report